Uważam, że przed podjęciem jakichkolwiek prób wróżenia czy to nawet sobie, czy to innym, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wróżby, wróżki, wróżbici, kierują się, a przynajmniej powinni, etyką i bhp wróżbiarstwa.

Każda dobra książka traktująca o tarocie, lenormand czy innych systemach wróżebnych zaczyna się własnie od etyki.

Czym więc jest etyka wróżbiarska?

To istny kodeks, którym kieruje się wróżka. Kodeks przede wszystkim moralny i opierający się na tym aby nikomu swoim działaniem nie wyrządzać krzywdy. Oczywiście, jest to niezmiernie szerokie pojęcie, ale uważam, że chociaż kilka punktów należałoby wyszczególnić i przytoczyć:

  1. Wróżenie na osoby trzecie – jest niedopuszczalne. Nie można odpowiadać na pytania co słychać w małżeństwie sąsiadki albo czy sąsiad zdradza żonę. Ty również nie chciałabyś/nie chciałbyś aby ktoś pytał o takie tematy dotyczące ciebie.
  2. Wróżenie osobom nieletnim – tutaj nie ma co omawiać, osoby te przebywają bowiem pod opieką rodziców i to rodzice mogą decydować o tym, czy ich dziecko otrzyma wróżbę czy nie
  3. Wróżenie osobom nietrzeźwym, pod wpływem środków – to nie ma po prostu sensu
  4. Bycie samemu pod wpływem środków i wróżenie – spotkałam takie przypadki, bardzo nieetyczne, nieodpowiedzialne zachowanie
  5. Pytania o śmierć – to nie wróżka ma przewidywać czyjś koniec, takie pytania są nieetyczne
  6. Pytania o wygrane – nie do tego służą karty, one są pomocą duchową a wygrana w grach losowych nie ma nic wspólnego z duchowością.
  7. Wróżby dla kobiet w ciąży – to zawsze kwestia sporna. Jedne osoby podejmują się odpowiedzi inne stanowczo jej odmawiają. Osobiście uważam, że kobieta w ciąży jest bardzo podatna na wszelkie sugestie i informacje, które to znowu mogą wpłynąć negatywnie na jej stan a tym samym na stan jej dziecka. Nie wróże więc kobietom w ciąży ani na kobiety w ciąży.

To podstawowe zasady etyki wróżbiarskiej. Warto napisać sobie swój własny kodeks i kierować się nim w codziennych pracach z kartami.

Zobacz również: http://lenormand.com.pl/karty-lenormand-wprowadzenie/

etyka wróżbiarska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *