Czyli krótko o historii lenormand

Podobnie jak tarot, pierwotnym przeznaczeniem kart były po prostu gry towarzyskie. Zauważono jednak z czasem że karty te mają również ezoteryczne, a dokładniej: wróżebne, zastosowania. Talia powstała w XVIII wieku a zgodnie ze źródłami, jej najstarsza wersja znajduje się obecnie w British Museum w Londynie.

Ich najsłynniejszą propagatorką była Marie Anne Lenormand  zwana również Madam Lenormand, która to zasłynęła niewiarygodnie dokładnymi, i sprawdzającymi się, odczytami i wróżbami. Jej nazwiskiem nazwano właśnie tą talię kart, często jednak spotykam się z określeniem: Karty Madame.

Talia lenormand

Może trochę o samych kartach lenormand: talia składa się z 36 kart chociaż zobaczycie, że są również talie, które są dużo bardziej rozbudowane. Takie talię skupiają się na rozszerzeniu znaczeń standardowego zestawu lenormand i uważam, że praca z nimi jest również bardzo bardzo owocna. 

Niemniej jednak tak jak wspomniałam lenormand składa się z 36 kart każda karta ma swoje określone znaczenie i zazwyczaj również jest ona dodatkowo opatrzona obrazkiem. Karty odczytujemy poprzez połączenie i formułowanie zdań na ich podstawie. Na przykład: dziecko i jeździec mogą oznaczać na przykład nową wiadomość, nowe informacje lub nową osobę w naszym otoczeniu. Oczywiście to tylko przykładowe znaczenia, bo lenormand może być bowiem źródłem bardzo wielu odpowiedzi które to wypracowujemy sobie podczas codziennych rozkładów i ćwiczeń z kartami.

Podobnie jak w innych systemach wróżebnych obrazy na karcie i ich znaczenia są bardzo rozbudowane i zależą od tego jaki rozkład stosujemy, jakie są sąsiednie karty oraz pytanie na które szukamy odpowiedzi.

Prosty i praktyczny system

To co jest piękne w kartach lenormand moim zdaniem polega na tym, że jest to system bardzo bliski naszemu życiu i codziennym wydarzeniom. Jest on bardzo praktyczny i daje odpowiedzi na codzienne pytania w bardzo prosty i przejrzysty sposób.

Oczywiście lenormand również ma zastosowanie jeżeli chodzi o psychologię, rozwój osobisty czy też kwestie duchowe, aczkolwiek ta jego bardzo praktyczna strona wspaniale sprawdza się właśnie we wróżbach i odpowiedziach na pytania osób potrzebujących pomocy. Można powiedzieć że lenormand w doskonały sposób wyłapuje problemy dnia codziennego i pięknie na nie odpowiada – czasami bardzo dosłownie.

Tak więc krótko przedstawiają się Karty Madame.

Zobacz również: http://lenormand.com.pl/2019/07/31/karty-lenormand-online/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *